Skip to content Skip to navigation

Rusko brání v boji proti dopingu, musí být potrestáno (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro Rusko doping9. ledna 2019,  21:21

Sportovci už toho mají dost.

Rusové si nemohou dělat, co chtějí a tak jejich antidopingová agentura RUSADA by měla být suspendována, jestliže světové agentuře WADA nedodala potřebné materiály.

V tomto případě není téměř co řešit. Ruská agentura RUSADA měla do konce minulého roku dodat světové antidopingové agentuře data ze svých počítačů o testech ruských sportovců. To nesplnila, takže je na místě další tvrdý postup. A nabízí se otázka proč? Přece kdyby bylo všechno v pořádku, tak Rusové neměli důvod potřebné údaje nedodat. Logicky z toho vyplývá, že by si jenom pomohlo, a jeho sportovci se ušetřili mnoha problémů. Takto je to jenom jeden z dalších důkazů, že v Rusku existoval státem řízený doping, protože ono odmítá předat světové instituci klíčové dokumenty.

Sportovci z ostatních zemí vyzývají k vyloučení Ruska, protože neplní své sliby. RUSADA získala znovu akreditaci po třech letech loni v září, avšak byly ji uloženy další podmínky. A ty má prokazatelně na háku. WADA alek nemůže tolerovat takové pohrdání. Zákony, pravidla a dohody musí platit pro každého i pro Rusko. Rusové nejsou nijak výjimeční, aby světu dávali najevo, my si můžeme dělat, co chceme, a Vám do toho nic není.

Tak, takhle moskevští soudruzi ne. Pokud nepochopíte, že jste ve vážném průšvihu, tak budete mít problémy, a Vaší sportovci si ve světových soutěžích také. Těch slušných, kteří jsou čistí, je mně líto, ale pokud jsou pro Vás dohody jen cárem papíru, tak musí následovat tvrdé tresty.

ZDROJ

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Chudák Ziegler. Už nemá proti komu - ještě mu zbylo Rusko. A na první pohled vypadá tak vzdělaně!