Skip to content Skip to navigation

Zemana už měli zbavit úřadu, ale politici jsou slaboši, řekl politolog

Fórum: 

Související obrázek2. srpna 2018,  17:28

Kvůli tomu, jak si ve funkci prezidenta počíná Miloš Zeman, měl být podle politologa Jana Bureše dávno odvolán z funkce.

„Měli ho zbavit úřadu, ale politici jsou slaboši a nechtějí proti němu jít, protože je populární u veřejnosti,“ řekl Bureš. Proti Zemanovi vystartoval, když iDNES.cz zjišťoval, jak se bude vyvíjet střet o ministra zahraničí. 

Už více než měsíc je v Česku unikátní situace, kdy šéf ČSSD Jan Hamáček vede jak ministerstvo zahraničí, tak ministerstvo vnitra. Pověřil ho tím prezident, který odmítl jmenovat ministrem zahraničí europoslance za sociální demokracii Miroslava Pocheho a premiér Andrej Babiš ani Hamáček proti tomu nic nepodnikli.

„Určitě nikoho žalovat nebudu. Nechci mít žádné konflikty. My potřebujeme získat důvěru a naše země potřebuje stabilní vládu,“ řekl Babiš po podpisu koaliční smlouvy s ČSSD. Jeho postoj je setrvalý. Dát k Ústavnímu soudu podnět, aby prezident dodržoval Ústavu České republiky, nehodlá.

číst dál

 


Obrázek uživatele hanick

Ještě, že Jany 00 je v obraze. Na Slovensku jsem nebyl, tak bych očekával nějaké očité informace a ne zprostředkované médií.

 

Obrázek uživatele jany007

Mohu se zeptat na co je ta reakce? Abych vedel v jakem obraze jsem a popripade mohl odpovědět  :)

Stránky