Skip to content Skip to navigation

Šestnáctiletý muslim zmasakroval ve Vídni sedmiletou sousedku a motivem jeho ohavného činu byl “hněv”.

Chlapec, šestnáctiletý muslim, při útoku kuchyňským nožem s dvaceticentimetrovou čepelí dívce málem odřízl hlavu od těla. Po činu pak tělo odnesl do popelnice.

Nejprve se snažil zapírat a tvrdil, že stopy po krvi jsou od něj, když se pořezal. Nakonec se bez jakýchkoli emocí přiznal. Když se ho vyšetřovatelé ptali, proč dívku zavraždil, řekl, že motivem jeho činu byl „hněv“.

Obě muslimské rodiny se znaly a obě pocházejí z Čečenska. Ve Vídni žili delší dobu a jejich vztahy byly prý velmi přátelské a poklidné. Nikdo neměl žádné oplétačky s policií.

 

Komentář:

Opakem hněvu je mírumilovnost. Tato vlastnost až příliš často chybí u politicky motivovaných muslimů. Ovšem tady se jednalo dle mého o intimnější projev hněvu, který mohl mít dlouhodobější cyklus.

Muslimskému chlapci zřejmě došla trpělivost, už neměl schopnost snášet svoje choutky; ztratil shovívavost a vyrovnanost. Přestal být odolný vůči utrpení, které v něm jistě delší dobu kypělo a tak náhle, z nějakého popudu přišel o humánní kvality dosažené sebeovládáním, umírněností a zdrženlivostí, které v něm pěstoval školní systém vyspělé země, ve které se jeho rodiče a sousedé rozhodli možná i natrvalo usadit.

Mladý muslim vyřešil vnitřní konflikt nemírumilovným jednáním, tím nejhrůznějším aktem, jakého byl schopen, a přesto že opravdu nevím, jaké děje a události před činem se udály, ani jak přesně zločin provedl, vrahova oběť se zřejmě uchýlila k submisivnímu jednání; třeba sedmiletou dívenku před hrůzným činem slovně ponižoval anebo se od ní nechával osahávat a onanoval před ní a uspokojil se. Když si uvědomil, co mu oběť po odporné sérii závažných trestných činů říká: například mu mohla říct, že to řekne mámě, nebo že tatínek ho potrestá, uvědomil si, sled událostí, který nastane, a tak dívenku, oběť sexuálních choutek a uspokojení zavraždil. Takový by se stal zřejmě později sériovým vrahem prostitutek a je lhostejné, že chlapec je muslim.

Zločin si rasu ani víru nevybírá.