Skip to content Skip to navigation

Česká televize plně v rukách extrémistů ?

Neskutečně agresivní vedení Hydeparku moderátorkou [b]Barborou Kroužkovou[/b]. Pravděpodobně měla přísné pokyny z kruhů, odkud je externě řízena Česká televize. Tipuji z kruhů blízkých [b]TOP 09[/b], části pražské kavárny a havloidních sektářů.
Předpokládám, že moderátorka [b]Barbora Kroužková[/b] vzala tento pokyn do důsledku a má na ty zvratky, kterými zasvinila obrazovku, žaludek. Také mám naději, že někteří její kolegové moderátoři ze sebe dělat pitomce odmítli, a tak se oprášilo rčení - "Kam čert nemůže....".
Docent Konvička, lídr iniciativy "Islám v ČR nechceme" byl pozván do pořadu Hydepark podle všeho proto, aby obhájil, či objasnil, co iniciativa řeší a jaké má argumenty. Nebudu citovat vyjádření různých politologů, kteří hovoří o tom, že po tomto Hydeparku si ČT podepsala ortel, ale chci vyjádřit svou osobní pachuť, která mi po sledování pořadu zůstala. Prostor panu Konvičkovi sešroubovala moderátorka na minimum neustálým přerušováním, skákáním do řeči, vkládáním podotázek, které hosta měly rozmělnit a bylo vidět, že záměr se České televizi vydařil. Neumím si představit kohokoliv na místě hosta, zda by udržel nit tématu pod takovou palbou jízlivých i znevažujících poznámek a zachoval přitom koncentraci.
Nejsem islamofob, ani islamista. Očekával jsem, že moderátorka toto choulostivé a citlivé téma týkající se nejen naší země a jejich občanů, ale celé Evropy pojme jako příležitost předvést profesionální výkon a vysloužit si plusové body a přízeň diváka. Kroužková akorát předvedla nulovou sebereflexi, katastrofickou zaujatost, nevyváženost, neúctu k hostu, šikanování otázkami druhu trapného, málem anekdotického zabarvení, jako "kolik islámských dětí je ve třídách a ve které anglické škole se děje to a to, kdo o tom psal, který policejní spis to uvádí, kolik je u nás vyznavačů islámu, kolik a přesný počet militantních, sdělte přesné číslo..." a podobně. Požadovala údaje, které nemá k dispozici ani Ministerstvo vnitra, ani BIS. Z obrazovky přímo tekl nechutný moderátorský humus.
Neodpustím si ocitovat alespoň jednoho anylytika, pana Žantovského, který hodnotil pořad takto:
[b]„Docent Konvička to zvládl s neuvěřitelnou noblesou, má nervy jako špagáty. Já bych tu dámu poslal po deseti minutách do háje. Přišla s jasným určením udělat z hosta kreténa a nebezpečného elementa. Přišla ho zdehonestovat.“
[/b]S tím souhlasím a dodám, že v jiných, opravdu demokratických zemích, by byla moderátorka za takovéto veřejné extempore okamžitě na ulici.
Na FB a dalších diskusních serverech se rozmáhá hnutí s názvem "Přesťaňme platit koncesionářské poplatky". Zajímavá iniciativa, ale dle mého názoru jen tak nelze neplatit. Současně s touto aktivitou je třeba podat trestní oznámení na Českou televizi a žalovat ji za zpronevěru důvěry občanů a veřejnoprávního poslání ČT. Pokud to někdo zpracuje a dodá právní rámec - podepíši se a přidám k žalobě.


Komentáře

Obrázek uživatele Vikina

barborka se předvedla, že je pěkná ... ale mrcha *yahoo*

Obrázek uživatele hanick

malá ústa, hrbí se, huhňá. Ale jinak - islamisté by brali. *yahoo*